numerology class online shaka knights of the zodiac card astrology chinese history astrology parallel relationship synergy horoscope in french language susan white chinese horoscope cancer 2016 zodiac prediction computer horoscope matching

EasyLinux 32 - Fedora 12

Trzydziesty drugi numer EasyLinuksa z Fedorą 12 w sprzedaży od początku grudnia

Fedora 12 to rezultat mrówczej pracy wielu programistów. Nie znajdziemy tu może rewolucyjnych zmian, które towarzyszyły wielu poprzednim wydaniom, widać jednak ogrom wysiłku włożonego w tę edycję. Dopracowano wiele aspektów systemu, które znacznie zwiększają komfort pracy.
Wystarczy wspomnieć choćby o uniwersalnym narzędziu do raportowania o błędach, nieograniczającym się do jednego środowiska. Obsługiwanych jest znacznie więcej kamer internetowych. Naska/mkinitrd zmieniono na Dracuta. W Eclipse możemy wygenerować wykresy wywołań funkcji, dzięki którym łatwo zwizualizujemy strukturę tworzonej aplikacji. Mimo pewnych zastrzeżeń Empathy został wreszcie domyślnym komunikatorem internetowym. Anaconda obsługuje FCoE (światłowód przez Ethernet). W Sambie możemy korzystać z rozproszonego systemu plików GFS2. Network Manager obsługuje IPv6. Dodano implementację Perla 6 na Parrocie, czyli Rakudo. Przykłady można by mnożyć.Wszystkie te zmiany pokazują, że Red Hat – mimo specyficznej polityki – dba o użytkowników swojej dystrybucji i potrafi ich wysłuchać. Dla równowagi warto wspomnieć o przykrej dla niektórych sytuacji związanej z możliwością instalacji pakietów przez zwykłych użytkowników wtedy, kiedy system nie znajdzie określonego polecenia. Ponieważ jednak dotyczy to tylko i wyłącznie pakietów z oficjalnych repozytoriów Fedory, Red Hat zbagatelizował sprawę. Natomiast administratorzy podnieśli larum,w ten bowiem sposób stracili praktycznie kontrolę nad tym, co jest instalowane w systemie przy domyślnej konfiguracji. Na szczęście usunięcie tej usterki jest proste i szybkie – choć nie od razu pojawiło się w informacji o wydaniu.
Reasumując, Fedora 12 bardzo przypomina SUSE 11.2, Mandrivę 2010 i Ubuntu 9.10. Wszystkie korzystają z tych samych lub bardzo zbliżonych wersji głównych komponentów. Warto je wypróbować, by samemu ocenić, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.