numerology class online shaka knights of the zodiac card astrology chinese history astrology parallel relationship synergy horoscope in french language susan white chinese horoscope cancer 2016 zodiac prediction computer horoscope matching

EasyLinux 30 - Ubuntu 9.10

Trzydziesty numer EasyLinuksa z Ubuntu 9.10 w sprzedaży od połowy listopada

Ubuntu zaskoczyło nas po raz kolejny. Najnowsza wersja jest zdecydowanie najbardziej dopracowaną z dotychczas wydanych, zaś programiści – widać, że – faktycznie dążą do niwelowania problemów zgłaszanych przez użytkowników, zamiast dbać tylko o implementację efektownych rozwiązań, często nikomu niepotrzebnych.
Wszystkie nowości zasługują na uwagę, choć nadal warto zachować ostrożność przy świeżej instalacji – ext4 wydaje się stabilny, ale nie jest jeszcze wystarczająco dojrzały, zaś Grub2 w bardziej egzotycznych konfiguracjach może po prostu nie zadziałać.
Jest co opisywać również w przypadku najnowszego KDE. Twórcy Kubuntu mogą być dumni, a użytkowników Ubuntu zachęcamy do wydania polecenia sudo apt-get install kubuntu-desktop.
W Ubuntu 9.10 warto zwrócić uwagę na netbookowe remiksy dystrybucji.Najnowszym narzędziem programistycznym, którego nie znajdziemy w innych dystrybucjach, jest Quickly. Za jego pomocą szybko napiszemy kompletny program dla Ubuntu z graficznym interfejsem użytkownika, zaś Quickly sam zadba o kontrolę wersji i przygotuje dla nas prawidłowy pakiet)!
Dla wszystkich tych, którzy mają problemy z zapamiętaniem złożonych kombinacji poleceń związanych z zarządzaniem pakietami, przygotowaliśmy ściągawkę z APT-a (i DPKG). Także fascynaci najnowszych technologii chmurowych znajdą coś dla siebie.

Życzymy przyjemnej lektury!